• Adres
  • Alsancak Mahallesi, 1479 Sk. Kenet Sitesi Blok No:22 İç Kapı No:6 Konak / İzmir

Web Tasarım Neden Önemlidir?

  • Web siteniz işletmenizin internet üzerindeki varlığını temsil eder. Bu sebepten iyi bir web sitesi için öncelikle iyi bir web sitesi tasarımı yapılmalıdır.

Web Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarım hizmetlerinin öneminden bahsetmeden önce basit bir soru soralım. Kullanıcılar kötü ve uğraş verilmeden tasarlanmış bir web sitesinde mi vakit geçirir yoksa Seo kurallarına uygun, kullanıcı dostu ve mobil uyumlu bir web sitesinde mi?

Kullanıcıların büyük çoğunluğu ikinci seçeneği seçecektir. Web siteniz işletmenizin internet üzerindeki varlığını temsil eder. Bu sebepten iyi bir web sitesi için öncelikle iyi bir web sitesi tasarımı yapılmalıdır.

 

  • İyi bir ilk izlenim sağlar;

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar siteniz ile ilgili kararını hızlıca oluşturacak ve sitede kalıp kalmamaya karar verecektir. Siteniz özensiz ve kötü bir izlenim bırakırsa haliyle sitenizden çıkmayı tercih edeceklerdir. Bu durum “Bounce Rate” denilen sitenize gelen bir ziyaretçinin, açılış sayfası haricinde başka bir sayfayı ziyaret etmeden siteden ayrılmasını ifade eden “Hemen Çıkma Oranı”nı arttırır.

Siteniz hedef kitlenizin markanızı nasıl algıladığını etkilediği için büyük önem taşımaktadır. İyi bir web tasarımı bunu sağlayarak, potansiyel müşterilerinizi sayfanızda tutmanıza yardımcı olacaktır.

 

  • Seo optimizasyonuna yardımcı olur;

İyi bir web tasarımı, sitenizi amacına uygun tasarlamayı hedefler. Örneğin blog tarzı bir web sitesi düşünüyorsanız ona uygun tasarım, e-ticaret düşünüyorsanız ona uygun tasarım yapılması daha doğrudur. Böylelikle kullanıcı deneyimi iyileştirilecek, ayrıca arama robotlarının da işleri kolaylaşacaktır.

Web sitenizin aynı zamanda site içi Seo çalışmasının doğru yapılması ve yazılan kodların Seo dostu olması için bu konuda profesyonel bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmanız işletmeniz için daha faydalı olacaktır.

 

  • Kullanıcı deneyimini iyileştirir;

Web siteniz aynı zamanda sizin dijital müşteri temsilcinizdir. Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettiğinde firmanızdan nasıl bir hizmet alacaklarına dair fikir sahibi olabilirler. Web sitenize özen gösterir ve profesyonel bir tasarım kullanırsanız kullanıcılar da buna olumlu reaksiyon gösterecektir.

Bir diğer getirisi ise kullanıcı güveni olacaktır. Kötü tasarlanmış bir web sitesine hiçbir kullanıcı güvenmez. İster içerik üretin, ister satışlarınızı arttırma hedefiniz olsun, siteniz yeteri kadar güvenilir gözükmezse kullanıcılar web sitenizde fazla zaman geçirmeyecektir.

 

Son olarak web sitesinin önemi ile ilgili bir detaydan daha bahsetmeliyiz. Hangi sektörde olursanız olun rakipleriniz çoktan web sitelerini oluşturmuş yada geliştiriyor olacaktır. Siz de dijital dönüşüme ayak uydurmak ve rakiplerinizden geri kalmamak istiyorsanız bir telefon kadar yakınınızdayız.

Teklif Al