• Adres
  • Alsancak Mahallesi, 1479 Sk. Kenet Sitesi Blok No:22 İç Kapı No:6 Konak / İzmir

Sosyal Medyanın Markaya Etkisi

  • Dijital dönüşüme ayak uydurmak, müşteri kitlenizle daha verimli iletişim kurmak ve rakiplerinizden geri kalmamak adına sosyal medyanın etkin ve doğru kullanılması büyük bir önem taşımaktadır.

Sosyal Medyanın Markaya Etkisi

Günümüzde sosyal medyanın gücünü etkin bir şekilde kullanabilmeyi başarabilmiş ve sosyal medya yönetimi ile doğru adımları atmış markaların daha fazla müşteriye ulaştığını ve marka bilinirliğini arttırdığını görebiliriz. Dijital dönüşüme ayak uydurmak, müşteri kitlenizle daha verimli iletişim kurmak ve rakiplerinizden geri kalmamak adına sosyal medyanın etkin ve doğru kullanılması büyük bir önem taşımaktadır.

We Are Social 2020 raporuna göre Türkiye’de 54 milyon sosyal medya kullanıcısının olduğu görülmektedir. 2019 yılı ile karşılaştıracak olursak yüzde 4,2 oranında bir artış yaşanmış ve 2,2 milyon yeni sosyal medya kullanıcısı sosyal mecralara giriş yapmıştır. Bu kullanıcıların internette geçirdiği ortalama süreye bakıldığında sosyal medya kullanımı için 2 saat 51 dakika gibi bir süre karşımıza çıkmaktadır. Bu da her geçen gün büyüyen sosyal medyanın potansiyelini bizlere göstermektedir.

Peki markalar sosyal medyayı doğru kullanmak için ne yapmalı?

Yol haritası çizmek; Öncelikle markanın yapısına uygun bir plan yapılmalıdır. Doğru hedef kitle seçilmeli ve ona uygun bir dil belirlenmelidir. Planlı bir paylaşım planı ile oluşabilecek krizlerden kaçınılmalı, paylaşımlar yapıldıktan sonra analiz ve raporlama sistemleri ile takibi sağlanmalıdır.

İletişimi çift yönlü ve şeffaf tutmak; Dijital ve iletişim çağı olan günümüzde artık insanlar her aradığı bilgiye kolayca ulaşabiliyor. Dolayısıyla markayı olduğundan farklı göstermeye çalışmak ve eksik bilgilendirme yapmak ters tepecektir. Tüketiciler ile etkileşim içinde, şeffaf bir iletişim kurmak ise markaya sosyal medyada artı puan ekleyecektir. Sürekli iletişim sağlanacağı için müşterilerin ihtiyaçları doğru analiz edilecek ve markanız sürekli gelişecektir.

Uzman ekiplerle çalışmak; Sosyal medya yönetimi içerisinde grafik tasarım hizmetleri, yazarlık, kurumsal kimlik ve yaratıcı düşünce gibi alanları barındırdığı için çok yönlü hizmet verebilen bir ekiple çalışmak oldukça önemlidir. Markanın amacını en uygun şekilde yansıtacak uzman bir ekip markanızın ihtiyaç duyduğu müşterilere ve potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Sosyal medyanın önemi günden güne artmaktadır. Dijital çağa ayak uyduran ve profesyonel bir ekiple yola çıkan markalar piyasada yerini daha sağlamlaştırmaktır. Sosyal medyayı efektif kullanmak yolunda markalar hedeflerini iyi seçmeli, yenilikleri takip etmeli, şeffaf ve çift yönlü bir iletişim kurmalıdır. Sizde dijital dünyada görünür olmak, kullanıcıların dikkatini kazanmak ve markanızın ihtiyacı olan bütün hizmetleri tek bir çatı altında toplamak isterseniz, bir mesaj kadar uzağınızdayız!

Teklif Al